Освітні портали

Всесвітня історія. Історія України. 3D-реконструкції та відеосюжети – якщо вам цікаво поринути у фактично реальний світ стародавньої історії, вам обов’язково треба зазирнути на цей сайт – тут ви зможете попрацювати з 3D-моделями стародавніх цивілізацій і перевірити засвоєні знання за допомогою тестів.

Технологія Google Street View (завантажте додаток) – онлайн-перегляд вулиць. Мандруймо історичними місцями, столицями і провінційними містечками разом з маленькою машинкою Google. 

Всемирная история населения – якщо хочете шокувати себе статистикою населення Землі, можете заглянути на цей сайт. Тут ви знайдете інтерактивні покажчики смертності та народжуваності, інвестицій в економіку та навіть кількості зрубаних ялинок у Карпатах. Як бонус –  добірка статистичних оглядів. 

Time Graphics – цей конструктор знадобиться вам для кращої орієнтації у хронологічному просторі, просто відмічайте на стрічці часу важливі моменти історії і рахуйте хронологічні задачі. 

TimelineJS – один із конструкторів, що допомогає підкорити хронологічні таблиці та стрічки часу.  

Mission MapQuest – класний інструмент для створення квестів та вікторин. Якщо ваш вчитель вимагає від вас творчої роботи – відкиньте реферати та повідомлення – здивуйте його онлайн-квестом.

Офіційне джерело текстів Законів та нормативних актів України https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/index
• Сайт про академічну доброчесність 
• Матеріали щодо захисту прав людини від Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
• Довідниковий посібник для молоді « КОМПАС: Посібник з освіти в області прав людини за участі молоді» за допомогою практичних вправ за різними сферами життя сприяє формуванню демократичного громадянства та розвитку культури універсальних прав людини https://www.coe.int/uk/web/compass
ПРАВО НА YOUTUBE:
Відеоуроки:
• Конституційні права, свободи та обов’язки: 
• Історія права людини:
• Юридичний YouTube-канал 
• Європейський суд з прав людини:
• Всеукраїнська школа онлайн: курс правознавства 9 клас 
• Короткі анімаційні ролики про різні напрямки захисту прав людини «Права людини та Інтернет»
• Посібник для вчителів «Керівні принципи освіти в галузі прав людини» 
ПРАВО В ІГРОВІЙ ФОРМІ
1. Антикорупційна гра-розслідування
2. Правові флеш-ігри
3. Гра «Права та обов’язки у нашому житті»
4. Ділова гра «Право та гідність»
5. Інтерактивні вправи від ресурсу
6. Просто і доступно, у коміксах та діалогах про Конституцію України, основні права та обов’язки, систему влади, вибори та інші важливі речі розповідає книжка Братів Капранових «Конституція у коміксах»

Математика для школи: http://formula.co.ua/ – Цікаві математичні факти, історії з життя математиків, означення, описи понять, правила, теореми, закони, властивості, формули, математичні таблиці, розв’язки задач з елементарної математики, збірки прикладів.

Matifik – персоналізоване вивчення математики для учнів 1-6 класів
Вчи.юа  – онлайн платформа, де учні вивчають математику в інтерактивній формі 
Geoboard   – віртуальна дошка
Mozaik education  – цифрові підручники із застосуванням інтерактивних 3D-анімацій, навчальних відео 
Академія Хана  (відеоуроки)  
EdPuzzle  (сервіс для створення відеоуроків із запитаннями) 
 
 
Навчання з Гіпермаркетом Знань «Фізика і астрономія»
Каталог електронних освітніх ресурсів інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка «Фізика»
Padlet is the easiest way to create and collaborate in the world – онлайн-дошка для спільної роботи з учнями, яку різними способами можна задіяти у навчальній роботі.
Прості експерименти, які покажуть, що наука вдома – це весело
3D модель Сонячної системи (російська мова)  Представлено 3D моделі планет, зірок, сузір’їв. Положення туманностей відносно до Сонячної системи.
Цікава наука. На каналі представлено науково-популярні та освітні відео на різні наукові теми з фізики, астрономії, біології, географії та математики  https://www.youtube.com/
http://www.biology.org.ua– Висвітлення сучасного стану біологічної науки та освіти в Україні.
1. Український біологічний сайт  присвячений висвітленню деяких аспектів біологічної освіти та науки в Україні. Тут можна знайти історію проведення та архіви завдань всеукраїнських біологічних олімпіад і турнірів, інформацію про Нейроконкурс та екологічну олімпіаду. У бібліотеці сайту зібрана літератури для підготовки до біологічних конкурсів. Крім цього пропонується архів завдань ЗНО з біології.
2. Всеукраїнський освітній портал «Острів знань»  має на меті створення потужного соціально-освітнього простору, який об’єднає між собою учнів, педагогів та батьків, і призначатиметься не лише для обміну інформацією, а й для обговорення питань і проблем, що виникають у галузі освіти, реального їх розв’язання наявними засобами й ресурсами. Основними інструментами цього комплексу є інформаційні, технологічні й комунікаційні можливості мережі Інтернет.
3.   «Тесторіум» Сайт для вчителів та учнів, де можна перевірити глибину своїх знань, створити свої тести або скористатись уже існуючими.
4. «Майстер-Тест»  це безкоштовний інтернет сервіс, що дозволяє створювати тести. Ви можете створювати як онлайн тести, так і проходити тест без підключення до інтернету, скачавши його.
5. Блог-квести з природничо-математичних дисциплін. Ця технологія побудована на основі технології блогу, мови HTML, пошуку та використання безкоштовного Веб-простору. У Блог-квесті, так само як і у Веб-квесті, за тим самим алгоритмом здійснюється інтерактивне спілкування учнів, використовуються сервіси Веб 2.0, що не потребують знання програмування.
6. Проєкт «Вся біологія» – це науково-освітній проект, присвячений біології та спорідненим природничим наукам. Основна ідея порталу полягає у створенні великого інформаційного ресурсу, на якому зібрана різноманітна інформація щодо всіх розділів біології, а форма її представлення – максимально доступна для звичайного читача.
7. http://www.filin.vn.ua  – ілюстрована енциклопедія тварин.
8. http://bioword.narod.ru “Біологічний словник ONLINE”- універсальне довідкове інтернет-видання, призначене як для біологів, так і для широкого кола представників суміжних наук, учнів і всіх, хто цікавиться живою природою.
9. «Цікава наука» – українськомовний youtube-канал, на якому представлена добірка пізнавальних відеосюжетів, адаптованих з іноземних джерел під україномовного користувача. Відеофрагменти, що представлені в кожній папці на плейлисті, зрозуміло і цікаво пояснюють, що і як влаштовано. Кожна серія присвячена розповіді про певний біологічний процес чи явище. Тривалість серії 3-7 хвилин. Перехід за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UCMIVE71tHEUDkuw8tPxtzSQ/search?query=біологія
10. “EdEraOsvitoria: BIO Автостопом по біології” – онлайн-курс допоможе підготуватися до ЗНО, а також доведе, що наука – це дійсно цікаво та навіть весело! Автори курсу, Влад та Аня, допоможуть розібратися у найскладніших темах ЗНО. Це, зокрема, цитологія і основи молекулярної біології, генетика, ботаніка і фізіологія людини. На вас чекають живі приклади, зрозумілі візуалізації, конспекти до кожної теми та тестові запитання, побудовані на реальних завданнях ЗНО. Перехід за посиланням: https://courses.ed-era.com/courses/coursev1:EdEraOsvitoria+BIO+1/aboutfbclid=IwAR2JGm6FyBG23y8CUig7J71Zka7DQNVtgzCNNt0khbdkgjU64Vn4S9gBrS0
11. “Готові шкільні презентації на будь-який смак та тему” 
На порталі представлені тисячі унікальних авторських презентацій з будь-яких предметів, які широко і яскраво представляють обрану Вами тему. Немає жодної необхідності годинами працювати над візуалізацією заданого матеріалу – Ви гарантовано знайдете потрібну серед розмаїття варіантів. Усі презентації створені у програмі Power Point та доступні на будь-якому комп’ютері. Перехід за посиланням: https://gdz4you.com/prezentaciyi/biologiya/
12.  Інтернет на користь: вивчаємо біологію, залучаємо технології
Добірка кращих онлайн-ресурсів, які підвищать зацікавленість вивчення біології в межах і поза межами шкільної програми та стануть помічниками у підготовці до ЗНО. https://naurok.com.ua/post/internet-na-korist-vivchaemo-biologiyu-zaluchaemo-tehnologi
13. FlorAnimal – сайт, на якому зібрана величезна добірка навчальної та пізнавальної інформації щодо світу тварин та рослин, які існують на планеті.
14. “БІОЛОГІЯ: РОСЛИНИ, ГРИБИ ТА ЛИШАЙНИКИ” – перший курс біології включає в себе не тільки матеріал з ботаніки, а й базову інформацію, необхідну для розуміння біологічних процесів. У першому курсі учень спочатку опановує анатомію та фізіологію рослин, а вже потім, на основі здобутих знань, різноманітність рослинного світу. Ботаніка — це нескладно, і ви в цьому переконаєтесь. Цей курс підійде в першу чергу абітурієнтам, які планують пов’язати своє життя з біологією, біотехнологією, медициною, психологією, ветеринарією, фармацією, різноманітними напрямами сільського господарства та лісництва. Однак наш курс біології виявиться корисним не тільки для тих, хто вже на порозі вступу до ВНЗ, а й для школярів, які просто цікавляться біологією, хочуть доповнити та вдосконалити знання або навіть опанувати певний матеріал наперед, взяти участь у біологічних олімпіадах, турнірах і конкурсах. Окрім цього, курс буде цікавим для всіх, хто полюбляє біологію, прагне дізнатися щось нове або надолужити втрачене у школі, адже пізнавати ніколи не пізно. Перехід за посиланням: https://courses.ed-era.com/courses/EdEra/b102/B102/about
15. “ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА” – безпека для дитини – один із головних принципів Нової української школи. Для того, щоб організувати безпечне шкільне середовище, вчительство має володіти певними навичками. Одна з них – навичка домедичної допомоги. Щоб вчителі/-ки змогли опанувати її, ГО «Смарт освіта» і EdEra створили курс «Домедична допомога». У цьому курсі лектор В’ячеслав Черненко, який є досвідченим хірургом-практиком, не лише розповідає про те, як надавати домедичну допомогу. Він демонструє дії, які допоможуть дитині чи дорослій людині до приїзду карети швидкої. Зберегти життя до приїзду медиків – обов’язкове знання для вчителів і дуже бажане для усіх батьків. Перехід за посиланням: https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:EdEra-SmartOsvita+Med+1/about
16. Розробки уроків  Розробки уроків з різних тем курсу біології
1. “Хімічний світ” – хімічний інформаційний портал, що створений для надання пошукачам оперативної інформації щодо їх запитів у сфері хімічної науки. Основний напрям: хімія палива та вуглецевих матеріалів, хімія фулеренів та нанотрубок, хімія періодичних елементів.
Перехід за посиланням: https://chemworld.com.ua
2. “Періодична таблиця від TED-ED: таблиця Менделєєва” – таблиця хімічних елементів, зміст якої представлений у форматі навчальних відеороликів. В кожному з них не лише розповідається про основні властивості хімічних елементів, але і демонструються різноманітні хімічні реакції з їх участю. Хоча відео англійською, але за бажанням можна додати титри українською чи російською. Цей сервіс передбачено загальними налаштуваннями Youtube. Для його активації необхідно натиснути на значок Субтитри у правому нижньому куті, а далі обрати відповідну мову у Налаштуваннях (переклад –  потрібна мова). Проект було впроваджено у 2014 році командою TED-Ed спільно з Бреді Хераном, автором популярного Youtube-каналу Numberphile, на якому публікуються пізнавальні відео з математики. Вибравши будь-який елемент з таблиці Менделєєва, перегляньте на уроці навчальне відео про його властивості. Елементи з таблиці можна групувати за окремими ознаками (рідкоземельні метали, благородні гази, галогени, неметали тощо).
Перехід за посиланням: http://ed.ted.com/periodic-videos
3. “Mozaik Education” – інтернет-сервіс, що забезпечує інтерактивне навчання і на даний момент займає перше місце в Україні серед подібних собі. Його основна складова – mozaBook урізноманітнює інструментарій шкільних уроків численними ілюстраційними, анімаційними та творчими презентаційними можливостями. Видовищні інтерактивні елементи й вбудовані додатки сприяють розвитку навичок, полегшують проведення дослідів, пробуджують зацікавленість учнів і допомагають в легкому засвоєнні навчального матеріалу. Незамінний інструмент для вашого STEAM проєкту. Даний інтерактив розрахований на велику кількість предметів, в тому числі й хімія. Підтримує велику кількість мов, серед яких є українська мова.
Перехід за посиланням: https://www.mozaweb.com/uk/
4. “MEL Chemistry” – один з найкращих мобільних застосунків, що призначений для візуалізації молекул. Їх можна розглядати під будь-яким кутом на звичайному екрані чи за допомогою окулярів віртуальної реальності. Це спрощує розуміння сутності хімічних експериментів та влаштування речовини. Проект було розроблено в 2011 російським програмістом Василем Філіповим, тому інтерфейс додатку російською мовою. MEL Chemistry можна широко залучати на уроках для візуалізації сенсу хімічних реакцій на молекулярному рівні. Наразі у додатку містяться 3D моделі понад 80 речовин та ряд хімічних експериментів з поясненням. Віртуальних 3D моделей речовин можна буквально торкнутися. Функціонал застосунку дозволяє вільно їх обертати під будь-яким кутом, відображуючи співвідношення розмірів атомів, а також показує хімічну формулу та тип зв’язків між атомами.
MEL Chemistry включає відео з демонстрацією ряду хімічних експериментів з такими поясненнями:
  • детальна покрокова інструкція;
  • правила безпеки та утилізації;
  • цікаві наукові факти;
  • пояснення наукової складової експерименту.
Перехід за посиланням: https://melscience.com/RU-ru/
5. “New Generation” – це лабораторія освітньо-розважального контенту. Ми об’єднали люблячих батьків, молодих вчених, креативних педагогів і сотні маленьких експериментаторів. Наша мета проста – дитячий захват від занять і пізнання нового!  Приводьте юних дослідників в Центр New Generation в Києві або запустіть наші курси у себе в місті! Курс “Крута наука” представлений в Україні, Казахстані та Узбекистані!”. ФІльми, які змусять полюбити хімію.
Перехід за посиланням: https://www.facebook.com/ngeducation/posts/2617216481896986
6. “Готові шкільні презентації на будь-який смак та тему” – На порталі представлені тисячі унікальних авторських презентацій з будь-яких предметів, які широко і яскраво представляють обрану Вами тему. Усі презентації створені у програмі Power Point та доступні на будь-якому комп’ютері.
Перехід за посиланням: https://gdz4you.com/prezentaciyi/himiya/
7. Сайт для вчителів хімії міста Києва http://chemists.ippo.kubg.edu.ua/
8. Гіпермарнет Знань. Хімія.
SeterraOnline – одна з найбільш захоплюючих та популярних географічних вікторин у світі. Програма підійде для засвоєння таких категорій знань: материки та частини світу; найбільші країни в світі або в межах окремого материка; столиці країн і найбільші міста; річки; озера, моря; острови; прапори окремих країн. WorldCountriesQuiz – тут знайдете географічні вікторини для закріплення курсу 10-го класу. JigSpace використовує доповнену реальність, щоб розповісти користувачам про те, як влаштовані різні механізми, об’єкти та ідеї. Можна встановити JigWorkshop для iPad, щоб створювати власні презентації. AirPano – це сайт для перегляду панорамних зображень десятків відомих міст по всьому світу. Більша частина зображень AirPano має інтерактивні посилання, щоб можна було більше дізнатися про місця, які ви бачите на знімках AirPano. Ethermap – новий інструмент, який можна використовувати для створення онлайн-карт. Тут можна обмінюватися картами, вносити доповнення, редагувати все, просто надавши учням посилання. Можна запропонувати учням створити разом карту класних місць для прогулянок в будь-якому місці, написати про все коротку інформацію та додати фото. Spasesopper – гра, заснована на технології GoogleMapsStreetView. Ви знаходитесь не на дорозі, а перед якимось відомим місцем, або на вулиці якогось міста. Ви повинні вгадати, де створено це фото. Атлас пазлів NationalGeographic. Кожна з колекцій пазлів є онлайн-картою континенту або країни. Тут дуже багато цікавих карт та неймовірних історій! Можна використати з учнями на закріплення матеріалу з різних тем для 6-11-х класів. захоплююча географічна онлайн-гра Geoguessr. Ця гра створена на базі технології GoogleStreetView. Вона захоплює не лише любителів географії, але і сприяє розвитку логічного мислення. Гра чудово підійде для закріплення будь-яких тем, адже розвиває геопросторове мислення та уяву. На порталі Національного географічного товариства представлений великий вибір інтерактивних завдань. Карти, з допомогою яких можна здійснювати віртуальні мандрівки. В цьому ж розділі Еarthpulse знайомить нас з проблемами населення. Ресурс можна використати в 8-му класі при розгляді теми «Населення світу». При бажанні можна роздрукувати необхідну карту або пограти у головоломки, пов’язані з географічними картами. Окремим великим розділом подано ігри як для дорослих, так і для дітей. MissionMapQuest – це інструмент для створення вікторин, квестів та дидактичних ігор, основою яких є географічна карта Google. Концепція, яка лежить в основі даного шаблону, доволі проста. Інструкція по створенню квестів. Знадобиться всім, хто бажає урізноманітними онлайн-уроки з будь-якої теми! Серіал «ВВС–Планета Земля». Кращий документальний серіал. /series/documentary/10839-bbc-planeta-zemlya-2006.html Географія. Підготовка до ЗНО: онлайн курс на EDUGET: https://znz-karpilivkam.e-schools.info/pages/geografja Інтерактивний підручник «Географія. Загальна географія». Візуалізації, тести, повна адаптивність: https://www.ed-era.com/books/geography/ Відеоуроки для навчання і розвитку школярів: https://edpro.ua/blog/videouroky-dlja-navchannja-ta-rozvytku-shkoljariv Цікава наука– цікаве та корисне відео з географії, біології, хімії, основ здоров’я та інших предметів. Наука та Всесвіт– відео про дослідження Всесвіту, природи, людини.

Інтернет-підтримка вивчення інформатики у загальноосвітніх навчальних закладах.
Інформатика в Україні.
Інформатика та інформаційно-комунікаційні технології в школі. Дуже корисний сайт.
Форум інформатиків України.
Інформатика у 12-річній школі.
Онлайнова освіта – профільне навчання.
Сайт присвячено освітнім веб-ресурсам, методиці їх використання і проектування.
Мета створення сайту – зібрати в одному місці матеріал з даної теми та надати можливість студентам, учителям, викладачам обмінюватись досвідом щодо використання та створення освітніх веб-ресурсів.
Сайт кафедри інформатики ХНПУ імені Г.С. Сковороди.
Проект відділу інформаційних технологій Чернігівського ОІППО ім. К. Д. Ушинського.
Пакет вільного програмного забезпечення для освітніх закладів.
HiTech у школі. Всеукраїнське видання для вчителів.
Науково-методичний центр інформатики та інформаційних технологій навчання Запорізького ІППО.
Пакет вільного програмного забезпечення для навчальних закладів Росії.
Сайт журналу “Linux Format”.
Методична скарбничка вчителя інформатики.
Сайт доктора технічних наук, професора кафедри суднової автоматики і вимірювань СПбГМТУ, вчителя інформатики ГОУ ЗОШ № 163 м. Санкт-Петербурга Полякова Костянтина Юрійовича. Обов’язково відвідайте. (Велика колекція презентацій, та багато інших корисних матеріалів.
Сайт вчителя інформатики Васильченка Романа Миколайовича.
У Вас проблеми з переглядом відео? Ми пропонуємо Вам один з кращих медіа програвачів!
Російська сторінка OpenOffice.org.
Вчителям інформатики та математики та їх допитливим учням.
Програмний комплекс KTC Net.
ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ З ІНФОРМАТИКИ.
Комп’ютер і здоров’я.
Інформатика, Уроки Інформатики, Відеоуроки з інформатики.
Безкоштовний конструктор сайтів на хмарних технологіях.
Безкоштовний конструктор сайтів на хмарних технологіях.
Kandidat CMS – найпростіша система побудови сайтів, яка не використовує бази MySQL, і працює на PHP, має панель управління,вбудований редактор для зручного створення сторінок.
Інформатика в Івано-Франківській області.
Кабінет інформатики.
Шкільний курс інформатики.
Персональний сайт вчителя інформатики та математики Броварника Володимира Борисовича.
Net-кабінет інформатики.
Методичне об’єднання вчителів інформатики м. Красний Луч Луганської області.
Матеріали до уроків інформатики.
Все для вчителів інформатики.
Computer Science Teachers Association (CSTA).
Видавництво Macmillan створило на своєму сайті спеціальний розділ для дистанційного навчання. Тут можна знайти безкоштовні матеріали для викладання студентам різного віку, рівня та напрямку, включно з підготовкою до мовних іспитів та ділової англійської. Також у центрі є можливості для професійного розвитку: інструкції, вебінари, тренінги.
Серед інших ресурсів UsingEnglish є справжньою знахідкою, адже сайт пропонує повний спектр матеріалів для вивчення англійської: плани уроків, квізи, статті, завдання для практики будь-якої теми та мовленнєвої навички, а також багато іншого.
Cambridge English пропонує пакет підтримки вчителів з навчальними матеріалами для студентів різних рівнів. Окрім інформації для професійного розвитку ви матимете доступ до планів уроків, тестів, ігор, відео, постерів, вправ з лексики, граматики та маси інших цифрових ресурсів.
Це ще один ресурс з матеріалами, які дозволять зекономити час на підготовку занять та урізноманітнять навчання. Сайт розроблено для викладання англійської мови учням від наймолодшого віку до 8 класу й упорядковано за категоріями: Grade, Subject, Theme, Type (of materials), Genre та Mini-Books.
Інтерактивний вебсайт поділено на 4 основні розділи: Читання, Граматика, Вимова, Графічний словник.
Зручний інтерфейс та швидкий доступ до матеріалів дозволяє по-іншому поглянути на викладання англійської мови.
Правила та активності з лексики, граматики, читання, аудіювання, підготовка до іспитів та ігри — все це є на сайті ESL Lounge. Ще один з дієвих ресурсів для підготовки та проведення занять як онлайн, так і офлайн.
7. BBC
ВВС портал відомий в усьому світі та, поміж іншим, заслужив репутацію чудового ресурсу для вивчення англійської мови. Сайт пропонує різноманітні безплатні відеоуроки та прямі ефіри на радіо з носіями мови. Слухайте разом з учнями живу мову та перевіряйте розуміння за допомогою таких інтерактивних функцій, як вікторини та ігри. Такий сучасний формат дасть змогу вивчити нові слова, фрази, граматику та вимову.
КОНСПЕКТИ УРОКІВ З МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА https://vk.com/topic-64773253_33451924
 
ФОНОХРЕСТОМАТІЇ ДО УРОКІВ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА
 
КАЛЕНДАРНЕ ПЛАНУВАННЯ ТА ПРОГРАМИ З МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА
 
ПІДРУЧНИКИ, МЕТОДИЧКИ, ПОСІБНИКИ 
 
СКРИНЬКА ВЧИТЕЛЯ МУЗИКИ  (для завантаження файлів потрібна реєстрація, але це того варте).
 
МЕТОДИЧНИЙ ПОРТАЛ (все для вчителів музичного мистецтва та художньої культури)
Комплекси вправ під музичний супровід https://www.facebook.com/kfvtnpu/photos/pcb.2857608164326227/2857606534326390/?type=3&theater
«Діджитал-фізкультура для школярів за участі зірок спорту» https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1658661234293678&set=gm.2460397530938190&type=3&theater
Мультик «Дітям про спорт» https://www.facebook.com/100008975831947/videos/2431892843786553/
Руханки для учнів (музичний супровід) https://www.facebook.com/100008975831947/videos/2423089198000251/
Правила безпеки на уроках фізкультури https://www.youtube.com/watch?v=BDoiFGQyApE&fbclid=IwAR3Mv11ccDO14oUNJEFaDj7
Фізична культура на карантині (корисні поради) https://www.youtube.com/watch?v=YDJzPp9AVc&feature=share&fbclid=IwAR0E5brncZVOthlQRK0oa9lTvaw8XcEJkUYpXzyOZ87W4o0gGBkHJn8o14w
 Тренування на всі групи м’язів в домашніх умовах https://www.youtube.com/watch?v=LF1hsGsYYH4&feature=share&fbclid=IwAR1ZvQSCsU7wfVc5QpkhvN79k8NWsiqIOyzbzbJ767-vFjko8WtqVP5gQg
Вивчення техніки метання малого м’яча у вертикальну ціль https://www.youtube.com/watch?v=WkBBqrvz4Jo&fbclid=IwAR2Mo6iZi881braVz0Lgp3KQSRlKw0p2MdQUyLrlvD7sG3Vijj3
Методика навчання стрибків на скакалці https://www.youtube.com/watch?v=vqZ_SafvOK4&fbclid=IwAR1RgXeh8jNXrqt4vjxRHUwVoXBcBBxNBT3_A5wrZOLw
 Комплекс вправ для зміцнення м’язів живота https://www.youtube.com/watch?v=dAF0pzxJtLM&fbclid=IwAR0xtpe0NxXRqKk_DuvTMC2xpvDyVqO5P_AZpxQDetZWn3B
Комплекс фізичних вправ від Ольги Маслянко https://www.facebook.com/100009067348694/videos/2479205245725029/
 Вправи на координаційній драбині https://www.youtube.com/watch?v=hM8KfNwP_Tw&fbclid=IwAR3oyhgIy36y5ZIpFLQsBDN
 20 вправ для верхньої частини тіла в домашніх умовах https://www.youtube.com/watch?v=ar2bzyxx1bk&fbclid=IwAR05LOXocX1hWU2HBG8DV5ymk1P4aADma2Lop1kJfMneR
Урок фізкультури Дмитра Лабезного (баскетбол) https://www.youtube.com/watch?v=G628AK6G-oU&fbclid=IwAR16
 YouTube-канали та сервіси (на період карантину безкоштовні), які пропонують комплекси фізичних вправ  https://www.the-village.com.ua/village/service-shopping/sports/295539-yak-efektivno-trenuvatisya-vdoma-pid-chaskarantinu
 Спорт вдома: як тримати себе у формі на карантині  https://rubryka.com/article/sport-coronavirus/
https://www.phc.org.ua/ – Центр громадського здоров’я МОЗ України;
http://autta.org.ua/ – Портал превентивної освіти – підручники, посібники, розробки уроків, презентації, відео, мультфільми;
https://www.youtube.com/playlist?list=PLCPC7CzMu8osY9ppIAF3851je0qlPcOQx – Канал «Еспресо» – цикли передач «PRO здоров’я»;
– Мультфільми про короно вірус;
https://www.youtube.com/watch?v=8JsM-wf5Bpo – Відео для дітей «Як правильно мити руки»;
https://www.youtube.com/playlist?list=PL9B8xIlnf8T6bRG3ekX_foY-BOp_HvLoS –Відеоуроки всеукраїнського туру конкурсу «Учитель року – 2019» у номінації «Основи здоров’я»;
https://naurok.com.ua/test/osnovi-zdorov-ya/klas-5 – Онлайн-тести з основ здоров’я (за класами);
https://naurok.com.ua/biblioteka/osnovi-zdorov-ya – Освітній проєкт «На урок» – бібліотека розробок з основ здоров’я;
http://www.prozdorove.com.ua – Проєкт «Про здорове» (рекомендації здорового харчування, схвалені МОЗ України;
https://ppt-online.org/topcat/bjd – Сервіс «РРТ Онлайн» (презентації з безпеки життєдіяльності);
https://www.youtube.com/watch?v=6BNugycyKVE – Про наркотики (фільм для школярів);
https://www.youtube.com/watch?v=qJ9LS1_k7B4 –  Що робить алкоголь із вашим організмом (фільм для школярів);
https://www.youtube.com/watch?v=sFcqy0Xi-os – Ролик про шкідливість куріння;
https://www.youtube.com/results?sp=mAEB&search_query=%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BD%D1%96+%D0%BF%D1%96%D0%B4%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B8 – Корисні підказки  (мультфільми на допомогу вчителю основ здоров’я)