Кулішов Валентин Опанасович
З 1991 року перший директор
Серба Олена Броніславівна
З 2009 по 2013 рік - директор
Воробйова Антоніна Анатоліївна
З 2013 року по 2021 рік - директор
З 9 січня 1991 року функціонує Криворізький ліцей №127. У 29 класах навчається 855 здобувачів освіти.
Уже 33 роки не спиняється творче життя педколективу.
10 вчителів мають звання “старший учитель”, 7 – “учитель-методист”. 29 є спеціалістами вищої, 6 – спеціалістами першої кваліфікаційної категорії, 7 – спеціалістами другої кваліфікаційної категорії.
Педагоги ліцею є переможцями районного, міського, обласного етапів Всеукраїнського конкурсу «Учитель року». Свої здобутки та напрацювання вчителі висвітлюють на сторінках педагогічних та наукових видань.
У закладі створена сучасна матеріальна база: етнографічний музей “Берегиня”, картинна галерея, футбольне поле зі штучним покриттям, тренажерна зала, дві спортивних зали, шаховий клуб, тимчасове укриття.
За роки функціонування закладу в ліцеї працює система, що забезпечує науково-теоретичну, гуманітарну, загальнокультурну підготовку здібних та обдарованих дітей, розвиток творчої особистості, гідного громадянина своєї держави.
У закладі започатковано профільне навчання за напрямами: математичний, філологічний (українська мова), іноземна філологія (англійська мова), історичний.
Криворізький ліцей №127 є експериментальним закладом освіти обласного рівня: з 2004 по 2010 р.р. за темою експерименту: «Створення системи розвитку і саморозвитку особистості і підвищення культури життєвого самовизначення гімназистів засобами педагогіки життєтворчості», з 2011 по 2016 р. – «Науково-методичні засади впровадження вітчизняної моделі медіаосвіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів”, з 2017 року по 2023 рік – «Створення системи шкільної медіаосвіти на основі принципів наскрізного навчання”, з 2021 року по 2024 рік – «Розробка механізмів розвитку компетентностей з енергоефективності та енергозбереження здобувачів загальної середньої освіти на засадах міжгалузевої інтеграції у 2021-2024 роках», започаткованого за ініціативи компанії ДТЕК.
З 2017 по 2023 роки Всеукраїнського експерименту за темою: “Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику”, з 2023 року інноваційного освітнього проєкту на всеукраїнському рівні за темою: “Розвиток підприємницької компетентності здобувачів освіти”.
Соціалізація ліцеїстів відбувається через роботу шкільного парламенту.
Педагогічний колектив ліцею розробив такі шкільні програми (на основі шкільних та обласних): «Психологія саморозвитку», «Я – особистість», «Екологія душі», «Духовне відродження», «Лідер», «Обдарованість», «Підліток і соціум», які сприяють розвитку творчого потенціалу, інтелекту, соціальної активності дітей.
Одним із напрямів розвитку духовної культури здобувачів освіти (за програмою «Духовне відродження»), повернення до невичерпних джерел народної творчості є Зразковий етнографічний музей «Берегиня», який визнано одним із кращих музеїв міста Кривого Рогу, та картинна галерея, де юні ліцеїсти мають змогу виставляти власні роботи.
За 33 років існування ліцею встановлені творчі зв’язки з закладами вищої освіти, МАН України, позашкільними та міжнародними організаціями. Постійно працюють волонтери з Корпусу Миру США. 5 учнів отримали право навчатися за кордоном – у США, Англії та Іспанії.
У 2002 році ліцей став одним із ініціаторів I етапу Всеукраїнської туристично-краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Краса і біль України» на Дніпропетровщині, був призером експедиції, отримав найвищі нагороди – путівки до республіканського туристського табору в Закарпатті.
Досвід роботи ліцею висвітлюється міських та обласних семінарах директорів закладів освіти та завідуючих методичними службами, міських семінарах заступників директорів з виховної роботи, міських семінарах вчителів англійської мови за участю волонтерів Корпусу Миру.
Ліцей є лауреатом конкурсу «100 Кращих шкіл України», дипломантом Конкурсу освітніх інновацій, постійним учасником виставок-презентацій “Інноватика в освіті України” та “Сучасні заклади освіти”, кращим закладом з організації учнівського самоврядування, переможцем ХV Національного конкурсу шкільних газет 2012 року в м. Миколаєві у номінації «Кращий матеріал про глобальну мережу Інтернет» та у 2014, 2017 рр. – у номінації “Краща газета за змістом”, переможцем у конкурсній номінації «Інноваційні підходи до впровадження медіаосвітніх технологій для підвищення якості освітньої діяльності» Восьмого Міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті – 2016», призером Міжнародного турніру з фінансової грамотності Відень 2024.