З метою залучення учнівської молоді до збереження та примноження звичаїв та обрядів українського народу та виховання дітей на фольклорних джерелах і традиціях національної культури на базі Криворізького ліцею №127 протягом 20 років діє етнографічний музей “Берегиня”, якому за наказом Міністерства освіти і науки від 18.01.2011 року №34 “Про присвоєння звання “Зразковий музей” при навчальному закладі системи Міністерства освіти і науки України”  за вагомий внесок у справу виховання учнівської молоді, примноження надбань національної культури, збереження історичної спадщини українського народу та Музейного фонду України, пропаганди пам’яток історії, культури і природи присвоєно звання “Зразковий музей”. Керівником музею з 2009 року є Солодуха Наталя Петрівна.
 

Наказ КЛ №127 від 01.09.2022 “Про зміну назви Зразкового етнографічного музею «Берегиня» Криворізької гімназії №127 Криворізької міської ради Дніпропетровської області”

Змінити назву Зразкового етнографічного музею «Берегиня» Криворізької гімназії №127 Криворізької міської ради Дніпропетровської області на

Зразковий етнографічний музей «Берегиня» Криворізького ліцею №127 Криворізької міської ради.

На базі музею діють гуртки та секції: школа екскурсоводів (учні 8-х класів), наукова секція “Свята спадщина” (учні 9-11 класів), фольклорний гурток “Оберіг” (учні 10-х класів), школа писанкарів. Робота з учнями здійснюється згідно програми гуртка “Народознавство”.
З метою збереження історичної спадщини рідного краю, підвищення ролі шкільних музеїв Дніпропетровщини, екскурсоводи Зразкового музею “Берегиня” учні Андрієнко Кристина, Сологуб Марія, Сергєєва Богдана, Корнєєва Вікторія, Хименко Марія взяли участь у районному турі обласного конкурсу майстерності екскурсоводів при закладах освіти, присвяченому 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка.
Організаційно-методичну роботу щодо підготовки матеріалів до конкурсу здійснювала керівник музею “Берегиня” Солодуха Н.П.