Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та ГО “Смарт освіта” розробили урок з медіаграмотності. Він створений на основі навчального серіалу BreaktheFake, у якому українські зірки розпізнають та спростовують міфи про COVID-19 та вакцинацію.
Учитель інформатики Вікторія Шпітко зі здобувачами освіти 10-х класів Криворізької гімназії №127 долучилися до ініціативи ЮНІСЕФ та провели по три заняття з медіаграмотності.
Старшокласники стали учасниками шести відеозустрічей з українськими зірками-фактчекерами: Нікітою Добриніним, Яною Шамаєвою (відомою як Jerry Heil), Аллою Костромічовою, Анною Трінчер, Аліною Паш, Костем Клепкою та Дар’єю Квітковою.
Під час виконання завдань десятикласники покращили навички з медіаграмотності, розглянувши окремі аспекти: «Конспірологія, фейки та емоційний вплив», «Фото- / відеофейки», «Експерти та псевдоексперти». Також навчилися розпізнавати фейкову інформацію та на прикладі повідомлень про COVID-19 усвідомлювати її негативні наслідки.
Діяльність на заняттях була спрямована на:
- розвиток навичок роботи в групі чи парі,
- розвиток критичного мислення щодо інформації,
- розвиток навичок ефективного пошуку та аналізу інформації, інформаційної та візуальної грамотності,
- розвиток вміння ідентифікувати фейки.
Було складено пам’ятки «Як розпізнати фейк?», «Як перевірити достовірність фотографії?», «Перевірка відео», «Як обрати гарного експерта».
У гімназистів сформувалася стійкість до можливих негативних впливів інтернет-медіа та соціальних мереж
.