У сучасному світі соцмережі стали невід’ємною частиною життя молоді. Але чи не перетворюються лайки та коментарі на справжню залежність? Цій актуальній темі була присвячена дискусія “У пошуках вподобайок: коли соцмережі стають наркотиками”, яка відбулася 03 лютого 2025 року серед здобувачів освіти 10-х класів КЛ №127.
Під керівництвом учителя інформатики Вікторії Шпітко учасники дискусії обговорили, чому люди так прив’язані до соцмереж, як алгоритми платформ впливають на нашу поведінку та самооцінку, а також чи можна порівняти цифрову залежність із наркотичною.
Під час заходу учні поділилися власним досвідом та пройшли міні-опитування, з’ясувавши, що більшість перевіряє соцмережі одразу після пробудження, а деякі навіть відчувають тривогу через нестачу лайків.
Спільно дійшли до висновків:
1. Лайки – це не зло, але важливо не дозволяти їм керувати нашим настроєм.
2. “Цифровий детокс” (обмеження часу в соцмережах) може покращити самопочуття.
3. Варто пам’ятати, що життя в соцмережах – не завжди реальне, а самооцінка не повинна залежати від вподобайок.
Учасники дискусії запропонували провести челендж “День без лайків”, щоб перевірити, як змінилося б їхнє ставлення до соцмереж.
Дякуємо всім учасникам за активність та цікаві ідеї! Сподіваємося, що ця дискусія допоможе десятикласникам усвідомлено користуватися соцмережами та знаходити баланс між онлайн- і реальним життям.
#ЛайкоманіяСтоп #Соцмережі #ЦифроваГігієна