В вiнку з легенд, з пiснями в серцi,
Полтава йде через вiки.
Марія Бойко
Полтавщина – багата, самобутня і яскрава. Ця незвичайна земля дійсно гідна всіх тих епітетів, якими протягом багатьох століть її так щедро обдаровують поети і художники. Вона по-справжньому дивує.
20 червня педагогічний колектив гімназії здійснив незабутню подорож до цього самобутнього краю, який подарував екскурсантам гарний настрій, нові історичні пізнання і радість від близького знайомства зі справжньою українською культурою.
Нікого не залишили байдужими як щедра Полтава, так і легендарна Диканька та с. Ковалівка, в якому з 1921 по 1926 рр. розміщувалась дитяча трудова колонія імені Максима Горького — виховний заклад для неповнолітніх правопорушників, який очолював педагог і письменник Антон Семенович Макаренко, славетне Гоголеве – мала батьківщина закоханого в ці місця Миколи Васильовича Гоголя. Екскурсанти зупинилися біля Тріумфальної арки поруч із трасою, відвідали Свято-Миколаївську церкву, під якою знаходиться родинний склеп князів Кочубеїв. Побували у Полтаві у музеї–садибі Івана Котляревського, у с. Степне у районному музеї Рушника імені Надії Юхимівни Бокоч.
Якоюсь особливою містичною атмосферою наповнений полтавський край. Не зважаючи на те, що надворі червень, криворізьким педагогам на хуторі Проні вдалося зустрітися не тільки з самим М.В. Гоголем, а й з героями його повісті «Ніч перед Різдвом»: відьмою Солохою, літаючою на мітлі, чортом, що вкрав місяць, ковалем Вакулою, дяком Осипом Никаноровичем.
Подорож Полтавським краєм видалася яскравою, насиченою, цікавою! Усі залишилися задоволеними, сповненими вражень та зарядженими позитивом!