Інтернет – це невід’ємна частина нашого життя. Зараз у ньому працюють більш ніж 300 мільйонів людей. Інтернет має як позитивні (чати, бібліотеки, Інтернет-пошта, реклама, магазини), так і негативні сторони.
Особливою небезпекою для дітей є незахищений інформаційний простір. Інтернет може містити інформацію агресивного чи соціально небезпечного змісту. А надання переваги віртуальному світу перед реальним негативно впливає на психіку і здоров’я та може погіршити не тільки зір, поставу та сон, але й викликати тривожність, дратівливість, соціальну дезадаптованість тощо.
02 грудня в рамках предметного тижня інформатики зі здобувачами освіти 5-х класів вчителями Шпітко В.В. та Крижановською О.В. було проведено незвичайний урок-гру «Подорож країною Інтернет». Вчителі ставили за мету: розширення знань дітей про небезпечний Інтернет, дослідження позитивних та негативних його сторін, формування мотивації до дотримання правил безпечної роботи в Інтернеті, інформаційної культури школярів. П’ятикласники долучилися до вікторини «Ми в Інтернеті», де намагалися дібрати слова-терміни до описаних ситуацій, позмагалися, хто найгарніше знає термінологію, пов’язану з глобальною мережею. А герої улюблених казок вчили дітей обачності в Інтернеті. Інтерактивна вправа «Ребус» спонукала учасників гри бути уважними, давати правильні відповіді, щоб зібрати картинки. На завершення здобувачі освіти пройшли тестування на сайті «Он-ляндія» та переглянули комікси про «Безмежний ліс». У фіналі подорожі діти колективно склали поради щодо безпечного користування мережею Інтернет.