9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю.
Здобувачі освіти Криворізької гімназії №127 протягом 8-12 лютого оголосили тиждень безпечного Інтернету. Для трьох вікових категорій було запропоновано різного рівня складності та інформативності веб-квести.
Для учнів 5-6 класів учителем Ігнатченко Світланою Павлівною була розроблена веб-сторінка «Пригоди безпечною країною Scratch». Scratch – це середовище у якому учні безпечно навчаються програмувати, створюючи ігри, мультфільми. У подорож здобувачі освіти відправились на ракеті. Щоб її запустити потрібно було правильно написати код, враховуючи траєкторію розміщення планети Scratch. На шляху їм був приготовлений підступний лабіринт з привидами, який вони успішно пройшли і опинилися на місці. Там на них чекав друг, який розповів про правила, яких необхідно дотримуватись в Інтернеті, щоб почуватися безпечно. Результатами своєї роботи та порадами, здобувачі освіти мали змогу поділитися на спільній сторінці Padlet.
Протягом тижня учні 6-7 класів разом з учителем інформатики Ткачуком Данилом Леонідовичем ознайомилися з основними правилами інтернет-безпеки та нетікету, перевірили свої навички щодо безпеки в Інтернеті, дізналися більше про свої права в онлайн-світі, грали в ігри з використанням різних інтерактивних форм. Учні 7 класу розробили інфографіку з основними правилами безпечної роботи в Інтернеті.
8-9 класи разом з вчителем інформатики Шпітко Вікторією Володимирівною мандрували галактикою Інтернет. Щоб вдало побороти космічні перешкоди вони пригадали значення таких термінів як кібербулінг, спам, фішинг та встановили, яку інформацію про себе безпечно публікувати в Інтернеті. В мандрівці діти обговорили свої права в мережі Інтернет та, потрапивши в «метеоритний дощ», обговорили, які дії в нашій країні вважаються за порушення та які можуть бути наслідки. Кожен мав змогу висловити свою думку завдяки «живому робочому аркушу LiveWorkSheets». В момент приземлення на рідну Землю мандрівники проходили перевірочний тест на знання правил поведінки в Інтернеті.