Мирна школа в дії

З листопада 2023 року Криворізький ліцей №127 є учасником національного  проєкту «Мирна школа», який має статус освітнього експерименту всеукраїнського рівня, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 1 листопада 2019 року.

Мирна школа – це інтегрована та комплексна модель побудови взаємовідносин і комунікації в освітньому закладі, метою якої є формування безпечного мирного середовища у шкільній громаді шляхом профілактики насильства і  булінгу та зниження рівня конфліктності.  Координаторами проєкту в Криворізькому ліцеї №127  є соціальний педагог Олена Гнатенко та вчитель історії Єлизавета Ласкава.

Модель залучає у процес обговорення, прийняття рішення чи розв’язання конфлікту всіх учасників освітнього процесу: педагогів, здобувачів освіти, батьків та адміністрацію закладу. Це сприяє розвитку співпраці та партнерства між ними.

 Сьогодні в КЛ №127 для педагогічних працівників відбулася презентація поєкту та представлення Шкільної команди вчителів-лідерів, які розпочали роботу над  проєктом з метою формування  в закладі атмосфери довіри та безпеки. Учасники заходу переглянули документальний фільм «Булер» режисера Лі Гірша. Обговорили проблемні питання, пов’язані з конфліктами серед дітей, співпрацю з батьками, створення комфортної психологічної атмосфери в педагогічному колективі. Визначали рівень конфліктності, згуртованості, чутливості до соціального багатоманіття в освітньому закладі. Виконували вправи на самопізнання та стресостійкість. Отже,  висновки треба робити вчасно, а зміни потрібно починати з себе.

image host image host image host image host image host image host image host image host